Грамотна схема застосування L-carnitine для схуднення (+ відео)

Якого ефекту можна добитися від прийому карнітину. Як він діє на організм. Особливості вживання розрахунок дозування.

Елемент Carnitine (карнітин) являє собою природний вітамін, який присутній в людському організмі і бере безпосередню участь у розщепленні жирових відкладень і стимуляції роботи серця. Дефіцит або відсутність елемента може стати причиною зростання обсягу жиру і, як наслідок, підвищення загальної маси. Якщо говорити просто, то дія L-карнітину ґрунтується на перенесенні жирових кислот до мітохондрій, в яких і відбувається процес спалювання жирів. Підсумок — вироблення необхідної енергії і прискорення процесу схуднення. Але як правильно приймати L-карнітин? Для чого він потрібен? Скільки потрібно пити добавку, щоб вона забезпечила необхідну дію і прискорила процес схуднення?

Характеристики Л-карнітину

Перед тим як перейти до дозування, варто розібратися з головними характеристиками добавки. Рідкий L-карнітин — головний елемент спортивного харчування, який надає багатогранну дію на організм і прискорює процес схуднення. Його прийом перед тренуванням сприяє запуску жироспалюючих процесів в організмі та досягнення очікуваних результатів у питанні боротьби з жиром.

Рідкий Л-карнітин — не природна речовина, як вважають багато хто, а проста харчова добавка. По своїй структурі вона схожа з вітамінами, але дія спрямована не на загальний розвиток, а на виконання конкретних завдань (про них згадувалося вище). Рідкий L-карнітин не має побічних ефектів, що гарантує безпеку для здоров’я навіть у випадку передозування.

Варто зазначити, що дефіцит карнітину в організмі (особливо при великих навантаженнях) — звичайне явище. Проблема в тому, що виявити факт нестачі корисної речовини фактично нереально. Багато жінок регулярно страждають від дефіциту важливого елемента і навіть не знають про це.

Добавка L-carnitine для жироспалення

Добавка L-carnitine для жироспалення

Як діє L-карнітин

Особливість рідкого Л-карнітину — багатогранна дія на організм. Його прийом забезпечує:

 • зростання фізичної витривалості і зниження загального часу відновлення (навіть при інтенсивному тренувальному процесі);
 • зняття та усунення м’язових болів, які виникають після активних занять. Одночасно з цим зростає об’єм мускулатури і збільшується сила;
 • ефективну боротьбу з перевтомою;
 • нормалізацію артеріального тиску і поліпшення роботи серцевого м’яза;
 • підвищення імунітету та загальних захисних сил організму;
 • забезпечення клітин необхідним об’ємом кисню;
 • прискорення процесу схуднення і так далі.

Головні помилки прийому

Багато спортсменів не знають, скільки пити добавки для досягнення результату, що призводить до помилок. Найбільш поширені з них:

 • Неправильне дозування. У період підготовки до пляжного сезону і в мріях про схуднення дівчата приймають великі порції перед тренуванням. Вважається, що такий підхід забезпечить максимальний результат. Це помилка — не варто так робити! Як вже згадувалося, боятися передозування у випадку з рідким л карнітином не варто, але і додаткового ефекту не буде — просто марна трата грошей.
 • Помилка у виборі часу прийому. Вчені довели, що пік роботи речовини доводиться через 100-120 хвилин після прийому і утримується протягом 4 годин.
  Це означає, що варто прийняти добавку перед тренуванням і не менш, ніж за дві години до отримання навантаження.
 • Неправильний раціон. Є думка, що після хорошого тренування можна щільно перекусити. Але якщо заняття проходять для схуднення, то таке прагнення наїстися тільки на шкоду. Важливо розуміти, що навіть після занять організм продовжує худнути — варто надати йому таку можливість.

Ефект

Велика проблема багатьох новачків в тому, що вони не знають головного призначення L-карнітину. Вони приймають добавку просто тому, що вона корисна. Насправді ж за допомогою цієї речовини можна вирішувати відразу кілька завдань:

 1. Силові тренування. Доведено, що прийом карнітину допомагає в наборі мускулатури і приріст сили. Крім цього, він прискорює процес відновлення, покращує обмінні процеси і швидше виводить шкідливі речовини з організму. Прийом добавки перед тренуванням дозволяє утримати у м’язах важливі амінокислоти і таким способом уникнути руйнування власних білків (запуску катаболічних процесів). Щоб підвищити обсяги енергії, можна збільшити обсяг споживаних жирів, які надходять разом з їжею (але не більше 110-120 грам в день).
 2. Схуднення. Карнітин — натуральний елемент, який присутній в організмі кожної людини. При його дефіциті процес спалювання жирів пригальмовується або зупиняється зовсім. Ось чому рекомендується підтримувати рівень головного «жироспалювача» на належному рівні, поєднуючи прийом з активними навантаженнями. Завдяки такому тандему, ти простіше досягнеш успіху.
Варто зазначити, що без наявності рухової активності приймання карнітину буде марним і він не надасть жироспалюючого ефекту. Карнітин ефективний тільки в комплексі з грамотним раціоном і регулярної активністю. В іншому випадку, гроші будуть викинуті даремно.

Найкращі жироспалюючі вправи для живота та боків (відео)

Дозування і тонкощі застосування

Практика показує, що найкраща дія L-carnitine забезпечується у разі прийому на голодний шлунок. Якщо в шлунку буде їжа, то дія речовини знизиться. Ось чому не варто приймати їжу перед тренуванням, якщо до цього вже була вжита порція корисної речовини. З іншого боку, розбавляти карнітин з простими напоями, наприклад, чаєм, соком, вводів та іншими не забороняється. Навіть кислий склад не здатний знизити ефективність добавки.

Добова норма

В організмі середньостатистичної людини міститься 22-25 мг карнітину. При цьому добова норма в цій речовині становить 300-500 мг. У разі активних заняттях або при стресах потреба в корисному елементі зростає в кілька разів, навіть до 1,2-1,4 грам. У ситуації, коли головне завдання — знизити зайві жирові відкладення, то оптимальний обсяг добавки буде 6-8 грам.

В період підготовки до змагань

Деякі професіонали в період підготовки до змагань або безпосередньо в період їх проведення підвищують дозу до 12 грамів на добу.

Коли приймати, щоб отримати максимальний ефект

Вище вже згадувалося, що максимальний ефект схуднення, зростання працездатності і припливу сил гарантований через 100-120 хвилин після надходження речовини в організм. Отже, прийом карнітину актуальний перед походом в спортзал, а не під час або після отримання навантажень.

Період вживання

Ще один важливий момент — регулярність.

Один-два прийоми не дають результатів, адже L-carnitine має властивість накопичуватися в організмі, а це відбувається тільки при регулярному прийомі. Так що тривалість курсу повинна становити хоча б 1-2 місяці.

Вплив на обмінні процеси

Я ми нагадували, одне з головних властивостей L-carnitine — його багатогранність. При цьому головний плюс речовини — вплив на обмін речовин. Тут варто виділити такі властивості елемента:

 • активація доставки жирних кислот до мітохондрій, що прискорює процес схуднення і гарантує необхідний обсяг енергії;
 • підвищення обсягу спалюваного жиру на 11-13%;
 • стимуляція спалювання жирних кислот, що мають різний ланцюжок (середню і довгу);
 • допомога у виробленні необхідних обсягів енергії;
 • виведення небезпечних токсичних речовин з клітин, що сприяє прискоренню клітинного обміну;
 • захист мембран клітин від дії кислот;
 • створення запасів ацила або ацетилу;
 • скорочення терміну відновлення, підвищення вироблення білків;
 • поліпшення перебігу обмінних процесів.

Підсумки

Користь від карнітину складно переоцінити. Це елемент, без якого організм не здатний нормально виконувати обмінні функції і перетворювати жир в енергію. Отже, говорити про схуднення або ефективності занять у випадку дефіциту L-carnitine марно. Тільки налагодивши його прийом, варто розраховувати на результат.

Бонусне відео

Нас дуже мотивує це відео, яке ми тобі теж радимо подивить прямо зараз. 20-хвилинний тренінг моделей Victoria’s Secret без ніяких навантажень, ніяких тренажерів чи фітнес-залів. Декілька таких регулярних тренувань і ти будеш виглядати набагато краще!

 

Поділися з друзями::
Немає коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *