Вчені підтвердили прямий зв’язок між зайвою вагою і передчасною смертю

В останні роки з’явилася думка, що зайві кілограми не так вже шкодять здоров’ю. Але найсвіжіші дослідження ставлять під сумнів цю точку зору.

Існувала думка, що в питанні виживання у людей з ожирінням є перевага перед людьми з нормальною вагою. Вчені назвали це парадоксом ожиріння. Однак співробітники Медичного центру університету довели зворотне. Люди з надмірною вагою або ожирінням часто помирають раніше, ніж люди з нормальною вагою.

У ході дослідження було вивчено понад 225 000 анкет людей. Кожні два роки протягом 16 років відслідковувався вага випробовуваних, звички та проблеми зі здоров’ям.

Медики виявили, що люди з максимальними показниками індексу маси тіла (ІМТ) мають значно більший ризик померти від серцево-судинних захворювань, раку або будь-якої іншої причини, ніж випробовувані без зайвої ваги.

У людей з серйозним ожирінням, тобто з ІМТ рівним 35 і більше, ризик смерті був на 73% вище, ніж у учасників дослідження з нормальною вагою.

Попередні дослідження ґрунтувалися на одноразовому вимірюванні показника ІМТ, а тому могли невірно встановити взаємозв’язок факторів. Раніше вчені вважали, що причина зниження ваги могла бути і причиною передчасної смерті. І, йдучи від зворотного, вирішили, що високий ІМТ захищає. Але, можливо, більш низький ІМТ свідчив лише про хвороби органів травлення.

Співробітники Медичного центру університету Бостона теж спостерігали зміни ваги протягом тривалого часу, що дозволило їм зробити більш точні висновки.

Так що, якщо у тебе є кілька зайвих кілограмів, нехай це дослідження стане мотивацією, щоб почати їх скидати.

Поділися з друзями::
Немає коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *